Uzun Boylu Erkek Giyim Tarzı

İnsanlar giyim tarzlarını, kendi vücutlarına analizlere göre yaparak hem rahatlığı hem de şıklığı kolaylıkla sağlayabilmektedir. Modaya uymak için, trend parçaları ısrarla giyim tarzı haline getirmeye çalışmak yanlış bir davranıştır. Bedeninizi tanımadan giyim tarzı edinmek, sizi olduğunuzdan daha kilolu ve ya da daha zayıf gösterebilir. Beden ölçülerinize göre, boy ve kilonuza dikkat ederek bu doğrultuda giyimler sağlarsanız her zaman iddialı ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Hem erkekler hem de kadınlar için geçerli bu duruma uyarak tarzınızı daha güzel şekillerde gösterebilirsiniz.

Uzun boylu erkek giyim tarzları da buna bağlı olarak kıyafet seçimleri konusunda önem taşımaktadır. Renk ve modelleri vücut ölçülerinize göre belirlemek isterseniz, uzun boylu erkeklere tek renk uyumundan kaçınmaları gerektiğini söylemek gerekir. Üst bedeninizi koyu tonlarda tercih ettiyseniz, alt beden için daha açık renk kombinasyonu sağlayabilir ya da tam tersini yapabilirsiniz. Dikey çizgili desenler her zaman uzun görünmek için tercih edilir. Bu nedenle uzun boylu erkekler giyim tarzı konusunda dikey çizgili desenlerden uzak durmalıdır. Yatay çizgi desenler daha zıt bir görünüm sağlayarak vücut oranınızı dengelemenizde yardımcı olacaktır.

Takım elbiseleri seçimlerinizde kruvaze takımlardan yana olmalıdır. Kruvaze takımlar tam da uzun boylu erkeklerin giyim tarzına uyum sağlayacağı şekildedir. Gömlek seçimlerinizde yakaların dik ve sivri yaka olmasından kaçının.  Günlük giyimlerinizde sportif ceketleri tercih etmeniz biraz daha kabarık tarzlarda olmasından kaynaklı üst bedenin daha geniş göstermesini sağlayacaktır. 

Birkaç aksesuar kullanımı ile uzun boylu erkekler giyim tarzlarında kendilerine göre uyum sağlamayı daha kolay yapabilirler. Pantolonlarınıza kalın kemerler kullanarak, ayakkabı ve kemer renklerinin uyumunu sağlayarak giyinmeniz vücut orantılarınızı dengelemiş olacaktır.  Ayakkabı seçimleriniz de kalın tabanlardan uzak durmalı, sivri uç ayakkabı modellerini tercih etmemelisiniz. Bunlar uzun boylu erkek giyimler için ufak tüyolar diyelim..

Uzun boylu erkekler bu püf noktalara göre giyinmeyi tercih ederek, şık ve sade tarzlarla modayı takip edebilmektedir. Giyim tarzları herkese göre değişiklik göstermektedir. Kilolulardan zayıflara, uzun boylulardan kısa boylulara kadar kıyafet modelleri, kesimleri ve renkleri kendi vücut analizinize uyum sağlamalıdır. Giydiğiniz her kıyafet parçasıyla bütünlük sağlayabilmek rahatlık ve görünüm açısından iyi hissettirecektir.  İçinde kendinizi iyi hissettiğiniz tüm kombinleriniz ile özgüveninizi yüksek tutabilir, böylelikle daha pozitif enerjiye sahip olabilirsiniz. Kendini iyi hissetmek için vücudunu iyi tanımalı, giyim tercihlerinizi ufak püf noktalara uyum sağlayarak yapmalısınız! 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.