Takım Elbise Ceketi Nasıl Ütülenir?

Erkek giyimin en önemli parçalarından olan takım elbise, düzenli olarak temizlik ve bakım gerektirir. Çünkü genelde günlük hayatta değil, iş ortamı veya özel günlerde giyilen bu kıyafetler her zaman jilet gibi bakımlı ve temiz olmalıdır. Dolayısıyla giyen kişinin itibarı, yani karşı tarafa vereceği ilk izlenim için, kıyafetin her zaman temiz ve ütülü bir şekilde durması oldukça önemlidir.

ceket ütüleme

Fakat özellikle takım elbise ceketleri oldukça hassas yapıda ürünler oldukları için, genelde temizlik ve ütü gibi işlemler için kuru temizlemeye gönderilir. Yine de her ay düzenli olarak kuru temizlemeye göndermek maliyetli bir iş olabilir. Bu işlemi genelde evde yapmak göze zor ve korkutucu görünse de aslında temel tekniklerini bildikten sonra takım elbise ceketi bakımının diğer kıyafetlerden çok da bir farkı yoktur.

Ceket Ütüleme Teknikleri

Ceket ütülerken öncelikle, ütünüzün ayarlarını kontrol etmeli ve gerekli hazırlıkları yapmalısınız. Ceketi askıya geçirin ve herhangi bir yere dik bir şekilde asın. Daha sonra ütünün en yüksek buhar derecesini açarak, ceketin her bir kısmına buhar püskürtün.

takım elbise

Astar kısmının yanmaması içi ütü tabanına dikkat edin. Dilerseniz ceketin dış kısımlarına ütüyü hafifçe değdirebilirsiniz. Fakat bunu çok narin olan astar kısmı için yapmamalısınız. Ayrıca ceketin parlamasını ve ısıdan zarar görmesini önlemek için üzerinde, nemli bir bez ya da ütü bezi kullanabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.