Quilling Nedir?

Quilling, hobi edinmek ve çok fazla harcama yapmak istemeyenler için mükemmel bir tasarım olarak ortaya çıkan bir akımdır. Yapıldıkça ortaya çıkan ürünlerin göz alıcılığı ve ihtişamlı olması nedeni ile Quilling, sanat dalı olarak da bilinir.

Quilling, renkli kâğıtları katlama sanatına verilen isimdir. Renkli kâğıtları beyaz ya da renkli bir fon üzerinde katlayarak ve farklı şekillere getirerek harika sonuçlar elde edilir. Tüm dünyada bilinen origami sanatının farklı bir versiyonu olarak karşımıza çıkan Quilling, ülkemizde de son dönemlerde oldukça yaygın bir şekilde yapılmaya başlandı.

Quilling Yapmak için Gereken Malzemeler

Quilling sanatının insanlar tarafından en çok tercih edilmesinin nedeni, fazla ürün gerektirmemesidir. Quilling yapabilmek için renkli kâğıtlar ve yapıştırıcı olması yeterlidir. İstenildiği takdirde arka fon için de bir mukavva ya da başka kalın bir ürün alınabilir.

Farklı renklerdeki kâğıtları bir nesne haline getirebilmek için, farklı boy ve kalınlıkta kesip katlayarak ve daha sonra bunları bir araya getirerek bir eser oluşturulur. Yapımı oldukça kolaydır ve fazla emek gerektirmez. Kısa süre içinde harika eserler ortaya çıkarttırabilir. Quilling için gereken malzemelere sitemizden ulaşılabilir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.