Pantolon Beden Ölçüleri Nasıl Hesaplanır?

Gündelik hayatımızda pantolon beden ölçüleri sürekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni bir pantolon alırken veya yeni bir pantolon denerken ya da eski kıyafetlerimizi tekrar giymek istediğimizde karşımıza pantolon beden ölçülerini bilmenin önemi çıkmaktadır.

 

Erkek pantolon bedenleri erkekler tarafından merak edildiği gibi kadınlarda kendi beden ölçülerini merak etmektedirler. Bu yüzdendir ki kadınlar erkeklere oranla daha sık ölçüm yapmaktadır. İlk olarak Kot bedenleri karşılıkları nelerdir onlara bakalım.

 

Kot bedenleri karşılıkları

 

Kot bedenlerin kumaş karşılıklarına baktığımızda bel ölçüsü ve aynı zamanda bacak boyunuzun ölçüsü son derece önemlidir. Bacak ölçünüzü biliyorsanız çok daha şanslısınız demektir. Çünkü bilmeyenlere oranla daha doğru bir şekilde beden ölçülerinize uygun kıyafetleri bulacaksınız.

 

Kot Pantolonların Beden Ölçüleri

 

Kumaş Pantolonların Beden Ölçüleri

 

26 Beden

 

36 Beden

 

28 Beden

 

38 Beden

 

30 Beden

 

40 Beden

 

32 Beden

 

42 Beden

 

34 Beden

 

44 Beden

 

36 Beden

 

46 Beden

 

38 Beden

 

48 Beden

 

40 Beden

 

50 Beden

 

 

 

 

Görüleceği üzere kot pantolon beden ölçüleri kumaş pantolon beden ölçülerine oranla 10 kat daha düşüktür. Bu yüzdendir ki kot pantolon beden ölçülerinizi biliyorsanız eğer kumaş pantolon beden ölçülerini de daha rahat bulursunuz. Sürekli olarak kot pantolon beden ölçüleri üzerine 10 eklediğiniz de kumaş pantolon beden ölçülerini bulabileceğiniz gibi kumaş pantolon beden ölçülerinden de 10 çıkardığınızda kot pantolon beden ölçülerini bulacaksınız.

 

29 beden kot kaç beden

 

29 beden bir yapıya sahipseniz bunun hangi kumaş türünde olduğunu bilemekte fayda vardır. 29 beden kot bir bedene sahipseniz ve erkekseniz genellikle kemer bedeniniz yani bel kalınlığınız 95 cm civarı olmaktadır. Ancak kadın iseniz ve 29 beden kot bedene sahipseniz bel çevreniz 85 cm civarıdır. Zaten kot bedeninizi belirledikten sonra üzerine 10 koyarak kumaş beden ölçülerinizi de bulabilirsiniz.

 

27 beden kot hangi beden

 

Beden farklılıkları kadın veya erkek cinsiyetinize göre farklılık gösterecektir. 27 Beden kot bedenine sahipseniz kumaş bedeniniz 37’ dir. Eğer kadın iseniz bel ölçüleriniz 80 CM civarındadır. Erkek iseniz bel ölçüleriniz 90 Cm civarındadır.

 

Böylece bu yazımızda pantolon beden ölçüleri nasıl hesaplanır sorusunun cevabını net bir şekilde öğrenmiş olduk. Erkek giyim modellerinde beden ölçüleri dikkat edilmesi gereklidir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.