Mokasen Ayakkabı Nasıl Giyilir?

Erkekler için en rahat ayakkabılardan biri olan mokasenler aslında konforu ve rahatlığı ile kadınların vazgeçilmezi olan babetlere eşdeğerdir. Kolaylıkla giyilip çıkarılabilir, yumuşaktır ve bir o kadar da uzun ömürlüdür. Özellikle Avrupa ülkelerinde son derece popüler olan, İtalyan erkeklerin kış mevsiminde dahi ayaklarından çıkarmadıkları mokasen ayakkabı nasıl giyilir sorusu hakkında biraz daha bilgi sahibi olunmasında da fayda görüyoruz.

Çünkü erkekler bu ayakkabıları sık kullanıyor ancak pek doğru kullanmıyor. Örneğin mokasen ayakkabılar çorapsız giyilir. Fakat pek çok kişi bu ayakkabıları uzun çoraplarla beraber giyiyor. Elbette ayakkabının içerisinde görünmeyen ve bilekte biten çok kısa ayakkabı çorapları ile beraber mokasen ayakkabılarınızı giyebilirsiniz. Fakat uzun çoraplarla asla!

Bu ayakkabılar çok spor görünse de yeni tasarımlar arasında yarı resmi olarak değerlendirilebilecek modeller de bulunuyor. Bu yüzden mokasen ayakkabılarınızı chino pantolonlarınız ile birlikte muhteşem bir kombin eşliğinde kullanabilirsiniz. Eğer takım elbise giymeyecekseniz, sadece kumaş pantolonlarınızın altına da giyebilirsiniz. Kot pantolonların altına ve şortlarınızın altına da hiç çekinmeden giyin.

Mokasen Ayakkabı Bulabileceğiniz Markalar

Bu ayakkabıların fiyatının biraz daha yüksek olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü çorapsız giyilen ayakkabı çeşitleri arasında yer alıyor ve haliyle iç kısmında çok kaliteli malzemeler kullanılıyor. Bu da fiyatı biraz yükseltiyor. Mokasen ayakkabıların pek çok modelini bulabileceğiniz markaları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Zara
  • Hotiç
  • İnci
  • Louis Vuittion
  • Prada
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.