Kapıda Ödemeli Giyim Siteleri Hangileri

Güvenlik sorunları yüzünden dolayı ürün alıcısı firmayı bilmiyorsa ya da daha öce hiç alışveriş yapmadıysa alıcının kafasında bazı soru işaretleri oluşuyor. Bu yüzden kapıda ödeme sistemi insanların kuşku ve sorularına engel oluyor. Bundan dolayı birçok internet sitesi ödeme seçenekleri arasına kapıda ödeme seçeneğini de bizlere sunuyor. Bu sayede hem kart kullanmayan alıcılara ek bir seçenek sunarak müşteri kaybetmemiş oluyorlar hem de alıcı için ekstra güvenlik ve rahatlık sağlıyor. Güvenli alışveriş için geliştirmeler sürekli olarak güncelleniyor. Kredi kartı veya hesap kartı olmayanlar için alternatif ödeme seçeneği sunulan kapıda ödeme sistemi bütün tüketicilere hitap etmektedir.

İnternet ortamında özel bilgilerini paylaşmak istemeyen, internet üzerinden alışveriş yaparken hala endişe duyan tüketiciler için ya da hesap, havale işleriyle uğraşmak istemeyen tüketiciler için son bir kaç yıldır çok popülerleşmiş bir yoldur. Birçok insanın tercih ettiği ve en güvenilir ödeme şekli olan kapıda ödeme sistemi tüketicilere birçok yarar sağlıyor. Bir örnek verecek olursak internetten parasını verdiğiniz ürünün size teslim edilmeme durumu vardır ya da istediğiniz ürün yerine başka bir ürün gelebilir. Bu konuda kapıda ödeme sistemi size oldukça yarar sağlıyor. İnternet üzerinden herhangi bir ödeme yapılmadığından eğer ürün geldiğinde istediğiniz gibi değilse parayı vermeyip ürünü geri gönderme şansınız oluyor. Bu yönden de ayrıca güzel bir avantaj sağlamış oluyor. Cayma hakkınız da oluyor. Parayı vermeden ürünü geri gönderebiliyorsunuz. Eğer alıcı kargo teslimatı geldiği sırada evde yoksa ve bununla ilgili bir yazı bırakılmışsa, alıcı ilgili kargo şirketine gidip ürününü oradan kendisi alabilir. Bu ödeme şeklinde en büyük görev kargo firmasına ve çalışanlara düşer. Çünkü üretici adına parayı alır ve eksiksiz hatasız bir şekilde ürünleri alıcıya ulaştırır. Yani üreticinin ürünü tüketiciye vermesinde, tüketicinin de parayı üreticiye vermesinde bir rol oynar. Bu durumda kargo şirketi bazı durumlarda kendi payına ek ücret koyabilir ya da bu ücret üretici firma tarafından karşılanabilir. Yani kargo şirketi parayı üretici firmaya teslim ederken bir miktar komisyon payı koyabiliyor. 

Öncelikle zaten güven probleminin ortadan kalktığını söylemiştik. Karşıdaki insanı görmeden, tanımadan para yatırmak istemeyenler gönül rahatlığı ile kapıda ödeme seçeneği ile alışveriş yapabilecekler. Kredi kartı ve ya banka kartı kullanmayanlar da bu kapıda ödeme yöntemi ile rahatça hiç bir sorunla karşılaşmadan internet üzerinden alışveriş yapabilecekler. Bu yönüyle de kapıda ödeme imkânı sunan siteler, kapıda ödeme imkânı sunmayan sitelere göre daha çok ilgi görecek ve daha çok müşteri çekecektir. Ayrıca tüketici kargodan ürünü alırken alacağı şeyi görüyor ve eğer yanlış, hatalı, eksik bir ürün ise iade edebiliyor. Ürünü sipariş veren kişinin ürünü iade etme hakkı tüketici için avantajlı ve pratikken bu durum üretici için dezavantaj olabiliyor. Çünkü tüketiciler siparişlerini keyfiye iptal edebiliyor. Bu durum da üreticileri zora sokabiliyor. Sipariş veren kişilerin on sekiz yaşını doldurmuş reşit olan kişiler olması gerekiyor, on sekiz yaşından küçük kişilerin siparişi alması konusunda da kargo teslimatı sıradanında sorun yaşanıyor. Bazı durumlarda tüketici ev adresini ya da telefon numarasını yanlış verebiliyor bu durumda da adres karışıklığı yaşanıyor ve ya alıcıya ulaşılamadığından teslimat gerçekleştirilemiyor. Doğru be düzgün bir şekilde yapıldığında kapıda ödeme sistemi gayet güvenilir ve sağlıklı bir ödeme şeklidir. Kredi kartı ve hesap kartı olmayan tüketiciler için geliştiren kapıda ödeme sistemi şuan birçok internet sitesinin kullandığı yöntemler arasında yer almaktadır.

Önceki İçerikDogo Ayakkabı
Sonraki İçerik2019 Erkek Kazak Modası
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.