Kahverengi İle Uyumlu Renkler Giyim Erkek

Giyimde kıyafetlerin modelleri ve çeşitliliğinin önemli olduğu kadar renk uyumu ile kombinler yapabilmekte önemlidir. Tarz sahibi olmak ve şık görünmekten vazgeçemeyen erkekler kombinlerini renk uyumlarına dikkat ederek yapmalıdır. Erkeklerin belli başlı kullandığı renkler ve tonları vardır. Siyah, gri tonları ve kahverengi, mavi tonları erkeklerin en sık kullandığı ve hemen hemen her kombinlerin de bulundurdukları renklerdir. Tabi bu renkleri tamamlayacak aradaki açık tonları saymaya gerek yok.

Şık olmak ya da kombin yapabilmek tek renk uyumu ile asla olmaz. Tek renk, tek tip giyinmek sizi tarz sahibi olmaktan uzaklaştırır. Belirli bir ana rengin tonlarıyla uyum yapmak ya da renkleri kontrast şekilde karıştırmayı tercih etmelisiniz. Kışın kapalı havalardan olsa gerek insanlar canlı renkler giyinmekten kaçmaktadır. Daha çok pastel tonlar, koyu renkler herkesin tercihleri arasında, yaz mevsiminde ise canlı renkler vazgeçilmez oluyor.

Erkeklerin giyiminde vazgeçemedikleri kahverengi tonları, mavi ile birleştirildiğinde renk uyumu bir harika! Kahvenin açık tonları ile mavinin açık tonları ya da koyu kahve ve lacivert uyumları kombinlerin kaçınılmaz renkleri arasında. Sütlü kahve tonlarında bir pantolon üzerine bebe mavisi tonunda bir gömlek ile yakalanan uyuma bir de koyu mavi ceket ile tamamlayarak tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. Burada önemli olan renk tonlarını doğru şekilde kombinlemek. 

Kahverengi ile uyumlu renklerden bir diğeri yeşil! Mavinin kahverengiye yakıştığı kadar yakışıyor.  Erkek giyiminde kahverenginin uyumunu yeşil ile yakalayabilirsiniz. En açık kahverengi ile hatta bej rengine yakın diyelim, yeşilin en koyu tonlarının uyumunun güzelliği anlatılamaz. Açık kahve bir pantolon, koyu kahvelerden bir kemer ve üzerine koyu yeşil gömlek kombini yapabilirsiniz. Ya da koyu kahve pantolon üzerine beyaz bir gömlek ve yeşilin koyu tonlarından desenleriyle tamamlanmış hırka son derece şık bir görünüm yakalamak için yeterli olacaktır.

Belli renklerin uyumunu sağlamak, renk tonlarını doğru şekillerde kullanmak istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlayacaktır. Dilerseniz şık bir görüntü ya da sportif bir tarz yakalayabilirsiniz. Belirli aksesuarlar kullanarak kombinlerinizi tamamlamalısınız. Saat, kemer, gözlük gibi aksesuar kullanmak dolu dolu bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Erkeklerin kahverengi ve mavi ile uyum sağladığı kombinler de kahvenin tonlarından bir saat takması veya kemerle bir bütünlük sağlaması şık bir görünümün yanı sıra tarz oluşturmanızı etkileyecektir. Birkaç küçük detay ile giyiminizde renk uyumları yapmak hem modaya uyumanızı hem trend bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.