İş Görüşmelerinde Erkek Kıyafet Seçimi Önerileri

Kariyer çalışmaları artık birçok detay gerektiren, üzerinde çalışılması, inceleme yapılması gereken bir durumda. Kariyer açısından ilk önemli deneyim iş görüşmesidir. İlk izlenim çok önemli olup güven vermeli. Ayrıca potansiyelin ifşa edildiği bir alan olarak düşünülürse iş görüşmelerinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkacaktır. Kendi potansiyelini karşı tarafa hissettirmeyen aday, işe kabul olsa bile bir süre, beklentileri karşılamak açısında yetersiz olacağı ön yargısını yıkmakla uğraşacaktır. Bu sebeple ilk izlenimin iyi olması gerekir. Bunu sağlamanın en iyi yolu ise ilk izlenimin sağlandığı kıyafet tercihleridir.

kravatın önemi

İş Görüşmelerinde Doğru Kıyafet Puan Kazandırır

Erkekler için iş görüşmesi kıyafet tercihi çoğu zaman takım elbiseden geçer. Takım elbise her zaman şık ve güvenilir bir görüntü sergiler. İşi ciddiye aldığınızı gösteren bir kıyafetle iş görüşmesi gerçekleştirmek hedefleriniz olduğunun hissiyatını yansıtır. Ama yine de iş görüşmesine gidilen şirketin kıyafet politikasını incelemek de gerekir. Bu politikalara yakın ya da benzer kıyafet tercihler etmek ilk başta aileden biri gibi hissedilmesini sağlar. Bu da iş görüşmesinin rahat geçmesini sağlar.

İş görüşmelerine o şirketin yöneticileri nasıl giyiniyorsa öyle gitmek yükselme isteğini ve bu potansiyelin varlığını hissettirir. Kravat seçerken yumuşak renkler tercih etmek şık bir görünüm kazandırır. Çok koyu ve çok açık renklerden kaçınmak doğru bir davranış olacaktır. Beyaz gömlek karşı tarafın objektif bakış açısı geliştirmesine yardımcı olacağı gibi mavi gömlek karşı tarafı rahatlatarak adayın da daha rahat bir iş görüşmesi geçirmesine yardımcı olur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.