Galatasaray 2021 Kadrosu

Galatasaray Türkiye’nin en başarılı futbol kulübüdür. Bu başarıların çoğunda ise şimdi de Galatasaray’ın başında bulunan Fatih Terimin eseri vardır. Fatih Terim 2020 yaz transfer döneminde finansal fair play nedeniyle istediği transferlere ulaşamamıştır. ,

Bu nedenle de 2020/2021 sezonunda yine tecrübesini konuşturarak elindeki futbolcularla oldukça kaliteli bir kadro oluşturmuştur. 8 numara transferini yaz boyunca bekleyen tecrübeli teknik adam transferin gerçekleşmemesi nedeniyle genç Taylan Antalyalıdan tam bir 8 numara yaratmıştır. Bunun yanı sıra tüm Türkiye’nin hayran olduğu tecrübeli file bekçisi Fernado Musleranın sakatlığı sebebiyle Fatih Öztürk’ü transfer etmiştir.

Tartışmalı performansı nedeniyle de zaman zaman yerini Okan Koçuk’a bırakmaktadır.  Fernando Muslera Galatasaray 2021 kadrosu içerisinde yer alacağından Galatasaray büyük ihtimalle Fatihe veda edecektir.

Galatasaray’da 2021 Planları

Sıkıntılı transfer dönemi ile sürekli olarak gündem olan Galatasaray şimdiden 2021 planları yapmaktadır. Galatasaray 2021 kadrosu oluşturmak için şimdiden kolları sıvadı. Ara transfer dönemi için bir araya gelen yönetim ve teknik heyet uzun vadeli bir kadroyu planlamaktadır. Fatih Terimin isteği üzerine bu yıl kiralık futbolculara yer verilmeyecektir.

Kiralama yolu ile yapılan transferlerde ise en az iki yıl sözleşme yapılacağı konuşulmaktadır. Ara transfer döneminde ise Galatasaray taraftarının bitmeyen tutkusu olan Onyekurunun yeniden takıma kazandırılacağı gündem olmuştur. Şu sıralar sözleşmesi bitecek olan futbolcular ile yeni sözleşme imzalanıp imzalanmayacağı ise merak konusudur.

Taraftar Belhandanın inişli çıkışlı performansından memnun olmadığı için bu futbolcu ile Galatasaray’ın yollarını ayırmasını istemektedir. Ancak tüm transferlerde olduğu son söz Fatih Terimin olacaktır.

Forvet Transferi Olacak mı?

Galatasaray 2021 kadrosu için bir santrafor transferi olup olmayacağı oldukça merak edilmektedir. Falcaonun bitmeyen sakatlığı başta Fatih Terim olmak üzere tüm teknik heyetin ve taraftarın canını sıkmaktadır. Aynı zamanda Diagnenin yükselen performansı ise herkesi mutlu etmektedir.

Bunun yanı sıra alt yapıdan yetişen Ali Yavuz Kol ise şimdiden 2021 kadrosunda yerini alacaktır. Ancak ara transfer döneminde Falcao ile yolların ayrılması durumunda bu bölgeye alternatif bir santrafor transferi yapılması planlanmaktadır. Ayrıca orta saha konusunda da sıkıntı yaşayan Galatasaray mutlaka 2021 kadrosuna bir orta saha oyuncusu transfer edecektir.

Galatasaray Futbol Takımı 2020-2021 Kadrosu

Galatasaray büyük oranda 2020/2021 kadrosunu oluşturmuştur. Yapılmayan transferler ve oluşan sakatlıklar gençlerin ön plana çıkmasını sağlamıştır. Özellikle pandemi döneminde sıkıntı yaşayan Galatasaray gençlerden beklediği performansı elde etmiştir.

Kadroda gençleşmeyi hedefleyen tecrübeli teknik adam ara transfer döneminde ise sadece birkaç takviye yapacaktır. Bunun yanı sıra Galatasaray’ın 2020/2021 sezonu kadrosu ise;

  • Kaleci; Fernando Muslera, Okan Koçuk, Fatih Öztürk
  • Defans; Şener Özbayraklı, Omar Elabdellaoui, Martin Linens, Christian Luyindama, Marcelo Josemir Saracchi Pintos, Marcos do Nascimento Teixeira, Emin Bayram
  • Orta Saha; Taylan Antalyalı, Younes Belhanda, Peter Etebo, Ryan Donk, Oğulcan Çağlayan, Kerem Aktürkoğlu, Ömer Bayram, Emre Akbaba, Emre Kılınç Arda Turan, Sofiane Feghouli,
  • Forvet; Ryan Babel, Radamel Falcao Garcia Zarate, Mbaye Diagne, Ali Yavuz Kol, Jesse Tamunobaraboye Sekidika

Şimdiden 2021/2022 sezonunun planlaması yapan Galatasaray hangi futbolcular ile yollarını ayıracağı ve kimlerin geleceği oldukça merak konusu olmuştur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.