Erkekte Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda erkekler daha çok kıvırcık saç kullanmayı tercih ediyor. Kıvırcık saç ile birlikte daha tarz bir görünüm elde etmek mümkün oluyor. Peki, kıvırcık saçları olmayan erkekler ne yapacak? Pek çok farklı yöntem ile kıvırcık saçlara ulaşmak mümkün oluyor. Kadınların de yaptığı gibi perma yöntemi ile erkeklerde kıvırcık saçlara sahip olabilirler. Çok düz saçlara sahip olmayan kişiler bazı kremler yardımı ile kolay bir şekilde kıvırcık saçlara sahip olabiliyor.

Artık erkeklerde kıvırcık saçlara sahip olabiliyor. Bazı yöntemler ile uzun süre kalıcı kıvırcık saçlar elde edilebilir. Bazı yöntemler ise daha kısa süreli kıvırcık saçlar elde etmeyi sağlıyor. Saç yapısına bağlı olarak bu durum değişiklik gösteriyor. İnce telli saçlar çok daha kolay şekil aldığı için bu saçları kıvırcık hale getirmek daha kolay olacaktır. Fakat kalın telli saçlar kıvırcık bir şekil yapma konusunda pek fayda sağlamıyor.

Perma Saç Uygulaması

Kıvırcık saçlara sahip olmak isteyen erkekler perma yöntemi ile uzun süreli bir çözüm elde etmiş olurlar. Perma 6 ay ile 12 ay arasında kalıcılık gösterdiği için erkeklerin ilk tercihi oluyor. Daha çok kadınların perma yaptırdığını bilsek de erkekler de son yıllarda çok fazla tercih ediyor. Kuaför ve güzellik merkezlerinde yaptırmak mümkün oluyor. Perma yaptırırken saçların nasıl bir dalgaya sahip olacağına karar vermek de mümkün oluyor. İnce dalgalı şekilde yapılırken kalın dalgalı modelleri de bulunuyor.

Çok kıvırcık olmasını isteyen kişiler genellikle ince dalgalı modelleri tercih ediyor. Fakat sadece hafif bir dalga vermek isteyen kişiler kalın dalgalı modelleri tercih ediyor. Erkekler genellikle kısa saçlı olduğu için perma işlemi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşiyor. Aynı zamanda çok doğal bir görünüme sahip olduğu için çok fazla tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Saçlarımız uzadıkça perma aşağı doğru inecektir. Diplerdeki kıvırcığı kaybettiğini zaman saçlarını kestirirseniz yeniden eski formuna kavuşmuş olur.

Düz ya da Dalgalı Fön

Kıvırcık saça sahip olmak isteyen erkeklerin diğer bir yöntemi ise fön çektirmek oluyor. İnce fırçalı taraklar yardımı ile fön çektirmeye işlemi tamamlandıktan sonra doğal dalgalı saçlara sahip olmak mümkün olacaktır.

Kalıcı bir yöntem olmasa da istediğiniz zaman yapabileceğiniz yöntemlerden biridir. En fazla 2 gün kadar kalıcılık gösteriyor. İnce fırçalar satın alarak evde kendiniz de yapabilirsiniz. Duştan çıktıktan sonra ıslak saça uyguladığımız zaman daha kalıcı oluyor.

Saç Şekillendirici Kremler

Saç şekillendirici kremler yardımı ile kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olmak mümkündür. Çok düz birkaç yapınız olsa bile saç şekillendiriciler sayesinde dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olmanız mümkün oluyor. Duştan çıktıktan sonra saçlarınıza saç şekillendirici kremleri sürerek fön makinesiyle kurutmak gerekiyor.

Kıvırcık saçlar için uygun olan fön makinelerini tercih ederek saçlarınızı daha kıvırcık bir hale getirmeniz mümkün olur. Saç şekillendiriciler ile her duştan sonra saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

Saç şekillendirici krem tercih ederken sertleştirme yapmayan kremleri tercih etmeye özen göstermek gerekir. Sertleştirici kremler saç dökülmesine sebep olduğu için uzak durulması gereken kremler arasında yer alıyor. Bu şekilde erkeklerde saçlarını kıvırcık bir hale getirme imkânına kavuşuyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.