Erkek Sakal Uzatma

Erkeklerin çok önem verdiği aksesuarlardan biri sakalları oluyor. Erkek sakal uzatma için pek çok yöntem bulunuyor. Bu yöntemler düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde hemen etkisini göstermeye başlıyor. Genellikle doğal yöntemler ile kısa bir sürede sakal uzatmak mümkündür. Hem sakalınızı uzatırken hem de daha bakımlı sakallara ulaşmak mümkün oluyor.

Köselik gibi bir problemi olan kişilerde bu durum söz konusu olmuyor. Sakal uzatmak için yoğun bir bakım uygulamak gerekiyor. Sakal erkeklerin İmajını belirleyen durumlardan biridir. Bu sebeple erkekler sakallarına çok büyük bir özen gösterir. Son zamanlarda erkek sakalları için pek çok özel şampuan üretildi.

Bu şampuanlar arasında sakal uzatma özelliğinde bulunan şampuanlar tercih edilebilir. Bakım yöntemlerinin düzenli olarak uygulanması son derece önemlidir. Düzenli bir şekilde uygulanmadığı takdirde sakalların uzamasını beklemek mümkün değildir.

1.      Badem Yağı

Sakal bakımı denince akla ilk gelen yağ badem yağı oluyor. Erkek sakal uzatma konusunda en işe yarayan yöntemlerden biri badem yağı oluyor. Dökülen sakalları çıkarma gibi bir özelliği bulunmasa da sakal uzatma konusunda son derece ideal oluyor.

Badem yağı başka yağlar ile karıştırılarak da kullanılabilir. Fakat yalnız kullanılınca da son derece etkili bir yağ oluyor. Haftada bir kez sakal diplerine masaj yaparak uygulanması gerekir. Ne kadar kalabiliyorsa o kadar bekletmek gerekir. Bitkisel kaynaklı bir ya olmasından dolayı içerisinde kimyasal madde bulunmuyor. Bu durum sakallarınızı daha iyi bir gelişme göstermesine katkı sağlıyor.

Badem yağı düzenli bir şekilde uygulandığı zaman 1 ay içerisinde 2 santime kadar uzaması söz konusu oluyor. Geç uzayan sakalları bile hızlı bir şekilde uzatmaya yarıyor. Sakalları uzatmasının yan ısıra daha canlı ve daha parlak bir sakal görünümüne ulaşmanız mümkün oluyor.

2.      Sarımsak

Hem saç hem de sakal uzatma konusunda en faydalı ürünlerden biri sarımsak oluyor. Doğal bir yapıda olmasından dolayı da çok büyük bir fayda sağlıyor. Sarımsak ezilerek jel gibi bir hale getirilir. Daha sonra bu sarımsak sakal diplerinden uçlarına doğru masaj yaparak uygulanır. En etkin şekilde sakal uzatma yöntemidir.

Erkek sakal uzatma için sarımsak ezmesinin düzenli olarak her hafta uygulaması gerekiyor. Sarımsak hem sakal uzatmasını sağlarken hem de dökülen sakalların yeniden çıkmasına yardımcı oluyor. Sakalların daha sağlıklı bir hale gelmesini ve canlı bir görünüm kazanmasını da sağlıyor. Sakal sağlığı ve gelişimi için en az haftada bir kez sarımsak bakımı yapmanız gerekiyor.

3.      Hindistan Cevizi Yağı

Erkek sakal canlılığı ve erkek sakal bakımı denildiği zaman akla gelen en önemli yağlardan bir diğeri ise Hindistan cevizi yağı oluyor. Hindistan cevizi yağı Biberiye yağı ile karıştırıldığı zaman sakal için çok ideal bir karışım ortaya çıkıyor. 10 kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 3 çay kaşığı Biberiye yağı karıştırılarak hazır hale geliyor. Bu karışımın 15 dakika ile 20 dakika arasında bekletilmesi gerekir. Daha sonra bu karışımı temiz olan sakal diplerine uygulayarak kısa sürede uzamasını sağlamak mümkün oluyor.

Sakalların uzamasının yanı sıra daha güçlü ve canlı bir görünüm kazanmasını da sağlıyor. Son zamanlarda sakal uzatmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. İki haftada bir olacak şekilde düzenli olarak uygulamak gerekir.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.