Erkek Sakal Bakımı Nasıl Yapılır? 

Erkeklerin en çok önem verdiği şeylerden biri sakal oluyor. Adeta erkeklerin aksesuarı olan sakallara özel bir bakım yaptırmak gerekiyor unutma erkek sakal bakımı nasıl yapılır erkeklerin en çok sorduğu sorulardan biridir. Erkeklerin duruşunu ve imajına tam olarak belirlemesi için sakallarını ön plana çıkarması gerekiyor. Tabii sakallarında sağlıklı görünmesi çok önemlidir. Bunun için yapılması gereken pek çok şey bulunur.

Özellikle uzun sakallı olan erkekler düzenli olarak sakallarına bakım uygulamalıdır. Sakallar erkekleri daha olgun göstermeyi sağlar. Bakımsız sakallar erkeklerin olduğundan daha yaşlı ve bakımsız görünmesine sebep olur. Sakal bakımının doğru ve düzenli olarak yapılması gerekir. Çeşitli yağlar ile sakalları besleyerek çok daha sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olmak mümkün olur. Aynı zamanda düzenli olarak uçlarından kestirmek büyük bir fayda sağlar.

Sakallar için Özel Şampuanlar

Erkek sakal bakımı nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı özel şampuanlar olmaktadır. Son yıllarda üretilen sakal şampuanları daha sağlıklı ve daha canlı görünen sakallara sahip olmanıza yardımcı olur. Kimyasal ürünlerin çok fazla bulunduğu şampuanlardan uzak durarak içerisinde besleyici yağlar bulunan sakal şampuanlarını tercih etmek gerekir. Saç için kullanılan şampuanı sakal için kullanmak doğru bir davranış olmaz.

Son zamanlarda sakal için pek çok besleyici şampuan üretiliyor. Duş esnasında mutlaka bu şampuanları kullanmak gerekir. Böylelikle sakallarını da köpek gibi problemler oluşmaz. Aynı zamanda sağlıklı bir şekilde uzamasına da yardımcı olur. Sakal bölümünde kepek ya da deri kalkması gibi problemler yaşayan kişiler kepek önleyici sakal şampuanı tercih ederek Bu sorundan kurtulabilir.

Özel Yağlar ile Sakal Bakımı

Cansız ve dökülen sakallarınız var ise mutlaka bakımı yapmanız gerekir. Erkek sakal bakımı nasıl yapılır diye merak eden kişiler mutlaka yağ bakımı yapılması gerektiğini bilmelidir. Sakal bakımı için en çok tercih edilen yağ badem yağı oluyor. Badem yağı hem sakalın beslenmesine hem de sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı oluyor.

Haftada en az bir kez  uygulayarak 3-4 saat kadar bekletmeniz gerekir. Aynı zamanda sakal şampuanının içerisine 3-4 kapak ekleyerek bu şekilde de etkili bir bakım sağlamanız mümkün olur. Bazı yağları birbirine karıştırarak da kullanmak sakal bakımı için ideal oluyor. Özellikle kantaron yağı ve badem yağını bir arada kullanmak son derece büyük bir fayda sağlıyor.

Saç Bakım Kremi

Çok uzun sakalları sahip olan kişiler duş esnasında saçlarını kullandıkları saç bakım kremini sakallarına da kullanarak belirli bir süre beklettikten sonra yıkaması gereken. Böylece yumuşak ve kolay taranan sakalları ulaşmak mümkün olur. Yıkadıktan sonra çok zor taranan sakallarımız varsa bu yöntemi uygulamanız gerekir.

Saç kremi ile birlikte sakallarınız hem çok kolay bir şekilde taranır hem de beslenmesi sağlanır. Aynı zamanda saç kremlerinin saç ve sakal uzatma gibi bir özelliği bulunuyor. Uzamayan sakallarınız varsa düzenli olarak saç kremi kullanarak uzamasına sana yardımcı olmak mümkün oluyor. Aynı zamanda sakallarınızı sık sık tarayarak hem hava almasını hem de uzamasını mümkün oluyor. Düzenli bir bakım ile birlikte sakallar hem daha sağlıklı uzar hem de son derece sağlıklı sakallara sahip olmanızı sağlar.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.