Erkek Maske Modelleri

Son zamanlarda Corona virüs salgını yüzünden maske zorunlu hale gelmiştir. Bu yüzdendir ki stil sahibi erkekler klasik maskeler yerine desenli maske türleri veya modelleri kullanmayı tercih etmektedirler.

Ancak sürekli olarak tek kullanımlık maskeleri kullan at modeli gereğinden fazla maliyetli olmaktadır. Bu yüzdendir ki erkek maske modelleri içerisinde yıkanabilir maske modelleri daha çok revaçtadır. Peki sağlıklı mıdır?

Yıkanabilir Maske Modelleri

Corona virüs sürecinde yıkanabilir maske modelleri erkeklere stil oluşturmalarına katkı sağlarken aynı zamanda büyük bir maliyetten kurtarmaktadır. Ancak şu da bir gerçek ki tek kullanımlık maskelerde tek sefer kullanılıp atıldığı için daha hijyenik olabilmektedir. Tabi ki yıkanabilir maske doğru ve etkili bir şekilde yıkanabilirse bu sorun olmayacaktır. Bunun için doğru maske yıkama tekniklerini bilmeniz gerekmektedir.

Yıkanabilir Maskeler Hakkında Bazı Yorumlar

Yıkanabilir maskeler hakkında çok fazla yorum yapılmaktadır. Bu yüzdendir ki erkek giyim olarak bu yorumları sizler için derledik. Yıkanabilir maske yorum çeşitlerine bakacak olursak:

  • Herhangi bir koruma yetisi olmayan tamamıyla ticari ilişkiler için oluşturulmuş bir maske türüdür.
  • Dalgıç kıyafetlerinden yapılmış ama koruma özelliği olmayan bir maskedir
  • Sağda solda etrafta kullanılmış maske artıklarını görmektense yıkanabilir maske tercihimizdir

Yıkanabilir maske yorum türleri bu şekildedir. Ayrıca yıkanabilir maske modelleri içerisinde Nano maske türleri de bulunmaktadır.

Nano Maske

Corona virüs etkisi ile yaygınlaşan Nano maske teknolojisi gelişim göstermiştir. Öyle ki Nano maske yıkanabilir kumaş türleri dahi yapılmaktadır. Nano teknolojiye sahip bu maskeler daha çok yıkanabilir özellikleri ve temizlenme özellikleri kapsamında işe yaradığı söylenmektedir. Corona virüse karşı diğer kullan at maske modelleri kadar başarılı sonuçlar vermemekle birlikte filtre özellikleri de bulunmaktadır. Zaten bu yüzdendir ki, piyasada maske olarak değil ağız kapatıcı olarak satılmaktadırlar.

Buradan da şu anlam çıkmaktadır: Her burun ve ağzı kapatan şey maske değildir. Nano maskeler klasik maskelere oranla daha gösterişli ve stil sahibi gibi sizleri gösteriyor da olsa maalesef ki sağlık açısında uzmanlar tarafından pek önerilmeyen bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu maskelere alternatif arayan kişiler N95 maske modellerini tercih edebilirler.

 

Önceki İçerikErkek Keten Gömlek
Sonraki İçerikErkek Yün Kazak
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.