Erkek Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Kadınlar kadar erkeklerde istenmeyen tüylerden kurtulmak için bir takım yollara başvuruyor. Bu yollar arasında en çok ön plana çıkan lazer epilasyon oluyor. Lazer epilasyon ile birlikte bir daha oluşum söz konusu olmadığı için kesin çözüm olarak kurtulmak mümkün oluyor. Kadınlar ile erkekler arasında lazer epilasyon konusunda hiçbir fark bulunmuyor.

Lazer epilasyonun temel amacı ışınlar sayesinde kıla rengini veren melanin pigmentini emerek kıl kökünü hedefliyor. Lazer enerjisi ile birlikte kıl köküne zarar vererek yok olmasına yardımcı olur. Erkeklerde oluşan kıllar kadınlardan çok daha fazladır. Böyle bir durum söz konusu olduğu için erkeklere lazer epilasyon uygulaması esnasında daha fazla seans gerekir. Aynı zamanda daha ağır bir uygulamada söz konusu olur.

En büyük fark seans ve uygulama ağırlığı olmaktadır. Bu farklar dışında herhangi bir fark bulunmayıp hemen hemen aynı şekilde ilerliyor. Lazer epilasyon son derece faydalı ve etkili bir çözüm olduğu için insanlar tarafından en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Kıllardan tamamen kurtulmak için mutlaka  lazer epilasyon tercih etmek gerekir. Lazer epilasyon pek çok farklı bölge için uygulanabilir. Son dönemlerde erkekler en az kadınlar kadar yaptırmaya başladı.

Ağrısız Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yaptıracak olan kişilerin en çok takıldığı konulardan bir tanesi ağrılı olup olmadığı konusunda oluyor. Erkekler de bu konuda biraz önyargılı davranabiliyorum. Buz lazer ile birlikte ağrı durumu tamamen ortadan kalkarak erkeklerin rahat bir şekilde lazer epilasyon uygulamasını sağlıyor. Eksi 3 dereceye kadar soğutan buz lazer ileri bir teknolojiye sahiptir.

Lazer epilasyon uygulanacak bölgeye buz lazer uygulanarak bütün seanslarda soğutma işlemi gerçekleştirir. Ağrısız ve kolay bir işlem olmasından kaynaklı olarak en çok tercih edilen lazer işlemlerinden biri tanesi buz lazer oluyor. Aynı zamanda buz lazer bronz ten için de uygun olduğu için çok fazla tercih ediliyor.

Ciltte oluşabilecek herhangi bir yanık izine maruz kalmadan sağlıklı bir şekilde yapabileceğiniz lazer epilasyon yöntemlerinden bir tanesidir. Lazer epilasyon yaptıracak olan erkeklerin en çok tercih ettiği yöntemlerden olmaktadır. Son derece ağrısız ve kesin çözüm sunulmasından kaynaklı olarak buz lazer tercih ediliyor.

Erkekler Hangi Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptırır?

Erkekler daha çok omuz, göğüs, göbek ve sırt bölgesinde oluşan kıllardan kurtulabilmek adına lazer epilasyon yaptırıyor. En çok kalıplaşmış bölgeler bu bölgelerdir. Bu kıllardan kurtulmak için uzun seanslar gerekiyor. Futbolcular ya da herhangi bir spor dalı ile uğraşan kişiler Bacak kıllarını aldırmak için de lazer epilasyon yaptırabiliyor.

Erkeklerin en çok tercih ettiği lazer epilasyon bölgelerinden bir tanesi yüz oluyor. Yüz bölgesinde de çok sık tercih ediliyor. Sakallarını üst kısmında oluşan kıllardan kurtulabilmek adına lazer epilasyon tercih ediliyor. Aynı zamanda boyun ve ense gibi bölümlerde de lazer epilasyon yapılıyor.

Çok sık sakalları bulunan kişiler bu durumdan rahatsız oldukları için sakal seyrekleştirme işlemi yapıyorlar. Bu işlemde lazer epilasyon ile mümkün oluyor. Aynı zamanda burun içi ve kulak içi gibi alanlarda da lazer epilasyon uygulaması mümkün oluyor. Lazer epilasyon işlemi gerçekleştirildikten sonra güneş kremi kullanmak son derece önemlidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.