Erkek İç Giyim Dünyası

Kadınlar ve erkekler arasındaki temel farklılıklardan biri de iç çamaşırına bakış açıları! Kadınların anatomik yapıları gereği daha fazla iç giyime ihtiyaç duymaları, iç giyim seçeneklerinde çok fazla alternatifi olmasına neden oluyor. İç giyim ürünlerinde az sayıda seçenekle erkek atlet ve külot versiyonları dışında pek bir değişiklik yaşanmıyor. Az ve öz olan iç çamaşırı seçimlerinde erkekler rahat ve sağlıklı olmasına önem veriyor.

Erkek İç Çamaşırı Alışverişini Sevmiyor!

Yapılan bazı araştırmalara göre erkeklerin iç çamaşırlarını hâlâ çevresindeki kadınlar satın alıyor. Bu oran ülkemizde %79 civarında ve tabii diğer Avrupa ülkelerinin hayli gerisinde. Erkeklerin pek çoğu iç çamaşırını bir ihtiyaç olarak gördükleri halde alışverişlerini kendileri yapmaya pek yanaşmıyor. Kentli ve kırsal kesimde yaşayan erkekler arasında da ciddi ayırım var. Eğitim seviyesi yüksek erkekler iç çamaşırı alışverişlerini keyifle yapıyor!

Erkek İç Çamaşırında Kriterler Nedir?

Bir erkek atlet alacaksanız, önce kumaşına sonra modeline bakmalısınız. Erkek atletleri askılı, kalın askılı, kolsuz V yaka, Kolsuz O yaka ve sporcu atleti, kollu fanila gibi modellerden oluşuyor. Giyim şekline göre alınacak iç çamaşırı değişebiliyor. Sürekli klasik gömlek giyen bir erkek atlet giymeyi tercih ederken, spor giyinenler diğer modellere yönelebiliyor.

erkek atlet

Cildi hassas olan erkekler elbette penye, pamuklu kumaşlardan üretilen iç çamaşırı tercihinde bulunmalılar. Son zamanlarda sadece beyaz değil farklı renklerde üretilen penye pamuklu iç çamaşırları da üretiliyor. ….web sayfasında modelleri görüldüğü üzere erkekler için ideal, pamuklu, rahat ve sağlıklı atlet, slip, boxer, pijama modelleri sağlığa zararlı materyaller içermiyor!

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.