Erkek Giyim Tarzı

İnsanlar geçmişten bugüne ömürleri boyunca dış görünümlerine önem vermişlerdir. Her ne kadar bu önem bayanlar da daha çok fark edilmiş olsa da aslında erkek giyim tarzı alternatiflerinde de oldukça çeşitlilik fazladır. Güzel ve iyi giyinmenin birçok yerde avantajları olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Erkek giyim tarzı olarak tercih edilen kıyafetler özellikle iş görüşmelerinde birçok kapıyı aralar. Öyle ki insanlar baktıklarında akıllarında oluşacak ilk izlenim kıyafetin incelenmesinden hemen sonra oluşur. Erkek giyim tarzında uyum ve ahenk oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Hoş Bir Takım Elbise Giyin


Erkek giyim tarzı
alternatifleri arasında yer alan takım elbise, hoş ve güzel görünüm ile toplumda göze  hitap eder. Bir iş görüşmesinde veya önemli buluşmalar da en iyi tercih olan takım elbiseler, vücut tiplerine göre değişiklik gösterebilir. Takım elbisenin kişinin üzerinde dümdüz ve güzel durması için mutlaka vücut yapısına uygun modelde ve renkte seçim yapılmalıdır. Ayrıca takım elbise ile beraber kullanılan kemer, saat, bileklik, ayakkabı, kravat gibi aksesuarlar tamamlayıcı olacaktır.

Rengarenk Kıyafetler Giymekten Çekinmeyin


Genellikle birçok erkek giyim tarzlarında sadeliğe ve düz renkler kullanmaya özen gösterir. Bu tarz giyinen erkekler için rengarenk kıyafetler giyinmek neredeyse imkansızdır. Buna sebeb olarak aslında erkeklerin moda gibi konulardan uzak durmalarına bağlanır. Ayrıca renkli giyimler de kendileri ile dalga geçileceği düşüncesi de renkli kıyafet eğilimini yok eder. Aslında evren genelinde binlerce renk varken sadece bir iki renge kısıtlı kalmak çok da hoş bir durum değildir.

Erkek ve kadın giyim stillerinde son dönem, mor- siyah, kırmızı- pembe, kahve- krem, siyah- beyaz, yaşil-taba, taba- vizon renkleri büyük ilgi görüyor.. Ayrıca bu renkler vücut tiplerine uyum sağlayan dar paça pantolon, slim fit gömlek ya da tişörtleri kombin haline getirmek oldukça güzel bir görünüm oluşturur.

İç Çamaşırınızda Sadeliğe Önem Verin

Kıyafetlerin altına giyilen iç çamşırları her ne kadar iç dünya da yer almış olsalar da hatta kişiliğin sergilenebileceği özel anlar bile olsa renkli ve emojili iç çamaşırı giyinmekten uzak durulmalı. Öyle ki pantolonun herhangi bir durumda kalça kısmından sıyrılmasından hemen yukarı çekebilecek zaman bulunamayabilir. Bu sebeble iç çamaşırı konusunda gayet basit, rahat ve kaliteli iç çamaşırı tercihleri yapılmalıdır. Böylece iç çamaşırı konusunda kişinin kendini daha güvende hissedilmesi sağlanacaktır.

Ayakkabı Alımlarında Seçici Davranın
Baştan aşağı oluşturulan muhteşem kombinin harika tamamlayıcı ise ayakkabı seçimleridir. Doğru ayakkabı seçimi hem daha rahat hareket edebilmeyi hem de oluşturulan giyim tarzı için dikkatleri kişinin üzerine toplayacaktır. Aynı zaman da klasik giyim tarzlarında kemer ve ayakkabı rengi mutlaka uyumlu olmalıdır. Günlük kullanım olarak birçok çeşidi bulunan kombinlerin tamamlayıcısı ayakkabılar için belirli yatırımlar yapılmaktan kaçınılmamalıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.