Düğün Salonları Açılma Tarihleri

Evliliklerin vazgeçilmezleri olan düğünler, aynı zaman da her gelin ve damadın da büyük istekleri arasında yer alır. Düğün detayları arasında yer alan en önemli etkenleden birisi de sıklıkla tercih edilen düğün salonlarıdır. Öyle ki düğün salonları her mevsimin şartına uygun olmaları nedeni ile en çok tercih edilen düğün mekanlarının başında gelir.

Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeni ile kapanan mekanlardan biris de düğün salonları olmuştur. Salgının Türkiye’ye de gelmesi ile birlikte kapanan düğün salonları, birçok genç çiftin düğünlerini ertelemek zorunda bırakmıştır. Salgının devam etmesi düğün salonlarının açılma tarihleri hakkında net bir bilgiye ulaşılmamasına sebeb olmuştur.

Düğün Salonları Ne Zaman Kapatıldı

Son yılların kabusu olarak kabul edilen covıd-19 salgını ortalama 1 yıl önce Türkiye’de de görüldü. Kısa bir süre içerisinde büyük bir yayılıma sahip olan bu hastalık, birçok olumsuz durumları da beraberinde getirdi. Hastalığın kısa süre de büyük bir kitleye ulaşması ve ölümlere sebeb olmasının ardından birçok yasaklar ve mekanlara kapatılma kararı alındı.

Bu mekanlardan birisi de oldukça fazla misafir ağırlamakta olan düğün salonları oldu. Düğün salonu sahiplerini ve evlenecek oln çiftleri üzen bu durum, salgının devam etmesi ile oldukça uzun bir zaman dilimine uğramıştır. Günden güne artan hastalık ve vakalar sebebi ile ortalama 1 yıla yakın bir zaman diliminde kapalı olan mekanlar, düğün sahiplerini bir bekleyiş içerisine sokmuştur.

Düğün Salonları Ne Zaman Açılacak?

Düğün salonları açılma tarihleri hakkında yapılan araştırmalar son günler de büyük bir artış gösterdiği gündeme düştü. Bu artışın ardından yapılan kabine toplantısın da düğün salonları açılma tarihleri olarak Mart ayı işaret edilmişti. Mart ayına kadar yapılan koronavirüs aşılandırmanın etkisini göstereceğini ve normalleşme hayata geçiş evresinde düğün salonlarının da açılacağı bildirildi.

Düğün salonlarına daha önceden ücretlerini ödeyen ve büyük bir sabırsılıkla düğün bekleyen çiftlere müjdeli haberin verilmesinin ardından düğün yapacak olanların da düğün salonlarına talepleri arttı. Açılan düğün salonlarının il il ve kademeli olarak farklılık göstereceği de açıklamalar içerisinde yer alıyor. Düğün yapacak olanlar gözlerini son yapılan açıklamara çevirerek merak içerisinde beklemeye koyuldular.

Düğün Salonları Açılma Şartları Nasıl Olacak?

Mart ayında başlayacak olan normalleşme çerçevesinde açılacak olan düğün salonlarının açılma tarihlerinin yanı sıra hangi şartlar altında açılacağı da merak edilenler arasında yer alıyor. Yapılan ilk açıklamalara göre düğün salonlarının açılması illerde farklılık göstereren vaka sayıları sebebi ile il il ve yapılan aşı oranlarına bağlı olarak hastalık seyrinin düşük, orta, yüksek ve çok yüksek sınıflanrdırılmasının yapılacağı söylendi.

Bu anlam da iller arasında düğün salonlarının açılma tarihlerinde değişim olabileceği de söz konusu oldu. Düğün salonlarının açılması ile birlikte yeni başlayan tedbirler de kişi sayısının sınırlı olup olmayacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu anlam da illerde alınan tedbir ve dikkatlerin iyi olması düğün salonlarının açılma takvimlerinin de normale döneceği sinyalleri verildi.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.