Doğru Duvar Kağıdı Seçimi

Ev dekorasyonların da gözle fark edilir bir değişim için son yıllar da yoğun ilgi gören duvar kağıtları tercih edilir. Geçmiş yıllar da yapılan boya badana değişimleri artık yerini duvar kağıtlarına bırakmış durumda. Doğru duvar kağıdı seçimi ile ortamlar muhteşem bir atmosfer yaratabilir. Mekanlara uygulanacak olan duvar kağıtlarında seçim yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli detaylar yer alır. Bu anlam da mekanın dekoruna göre duvar kağıdı seçimi yapılacağı unutulmamalıdır.

Duvar Kağıdı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Mekanların dekorasyonun da oldukça şık bir görünüme sahip olan duvar kağıtlarınin seçimi yapılırken büyük bir hassasiyet gösterilmelidir. Duvar kağıtları içerisinde renk ve desen olarak birçok çeşit yer alır. Durumun böyle olması her zevk ve mekana uyun olmasını sağlar. Doğru duvar kağıdı seçimi, mekanların tarzına göre tercih edilerek hangi mekana hangi tarz duvar kağıdının uygun olacağı düşünülmelidir.

Duvar kağıtları rustik duvar kağıdı, country duvar kağıdı, endüstriyel duvar kağıdı, klasik tarzda  olan duvar kağıtları ve bohem tarzda olan duvar kağıtları olmak üzere çok çeşitliliği ile en iyi alternatifler arasında yer alır.

Duvar Kağıdı Se
çimlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar kağıdı seçimi yapılırken doğru bir estetik görünüme sahip olmak için dikkat edilmesi gereken birçok detay ve nokta vardır. Tercih edilen duvar kağıtları için en önemli detay mekanın tarzının bilinmesidir. Mekanın tarzına uygun duvar kağıdı seçimi yapmak her zaman en doğru karardır. Mekanaın tarzının belirlenmesinin ardından duvar kağıdının uygulanacak olan yerin genişliğinin hesaplaması da yapılmalıdır.

Mekanın boyutlarına dikkat edilerek seçilen duvar kağıtlarında, mekanın küçük olmasında desenli duvar kağıtları kesinlikle kullanılmamalıdır. Desenli duvar kağıtlarının kullanım alanları oldukça geniş olmalıdır. Aksi takdir de duvar kağıtlarının yanlış mekanlar da kullanılması mekanın kasvetli ve karışık olmasına neden olmaktadır. Ayrıca duvar kağıdı seçimlerinde amaçta oldukça önemli detaylar arasında yer alır. Mekana kazandırılmak istenen havaya göre duvar kağıdı seçimi yapmak en doğrusudur.

Duvar Kağıtları Nasıl Uygulanır?

Duvar kağıdı seçimleri belirlenen kriterler çevçevesinde seçildikten sonra duvar kağıdı dekorasyonu yapan firmalar tarafından mekana uygun olarak kesilir. Bu anlamda uygulanacak duvarın temiz olmasına dikkat edilmelidir. Temiz olduğundan emin olunan duvarın yüzeyine duvar kağıtları için özel geliştirilmiş yapıştırıcı madde fırça ve rulo yardımı ile sürülür. Yapıştırıcı kuruma özelliğine sahip olduğundan dolayı hız ve aktif oldukça önemlidir. Yapıştırıcı kurumadan ölçüye uygun keslen duvar kağıdı üzerine oturtturulur.

Yukarıda aşağıya duvar kağıdı spatulası ile pürüzsüz bir şekilde duvar kağıdı uygulaması tamamlanır. Bu şekilde tüm alanın kaplaması sağlıklı bir şekilde yapılır. Ayrıca duvar kağıdı uygulamalarında kullanılan maddeler herhangi bir kimyasal madde içermez. Bu açıdan insan sağlığını etkilemez. Duvar kağıtları uygulandıkları mekanlara ayrı bir hava katarlar.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.