Doğal Güzellik Ve Bakım Kürleri

Kadınların en önem verdiği konulardan birisi de yüz bakımıdır. Aslında doğru bir karardır. Öyle ki kişinin en önemli makyajı bakımdır. Cilt ne kadar bakımlı olursa o kadar parlak ve güzel görünür. Bu sayede makyaj yapma hissiyatı da azalmış olur. Yaz tatilleirnde güneşlenmenin amaçalrından biri de güneşten kaynaklı D vitaminini almak ve parlak bir cilde sahip olmaktır.

Fakat güneşlenme olayı belirlenen zaman dilimini aştığında cilt tahrişlerine de yol açabilir. Bu sebeble insanlar zaman zaman doğal güzellik ve bakım kürleri araştırması içerisine girerler. Öyle ki bakımlı olmak için her zaman pahalı kremler ya da ilaçlar kullanılmaya gerek kalmaz. Bu anlam da her evde bulunan meyve ve sebzeler bakım kürü hazırlamak için en ideal yöntemlerdir.

Cilt Bakımında Temizlik Önemli

Cilt bakımının yöntemlerine geçmeden önce öncelikle cildin hijyenik olması gerekir ve temizlenmiş olması gerekir. Cilt bakımı öncesinde doğal güzellik ve bakım kürleri ile ciltler tertemiz ve pürüzsüz hale getirilebilir. Cilt temizliğinde sıklıkla kullanılan ve bulması da bir o kadar kolay olan maden suları kullanılır. Maden sularının içerisinde bulunan mineraller cilt için oldukça faydalıdır.

Bir pamuk yardımı ile yüze teması sağlanabilir. Ayrıca cilt temziliklerinde, cilt lekelerinde, siyah noktalar da ve sivilcelerde de oldukça etkili olduğu bilinen limon çok özel bir doğal bakım kürü kaynağıdır. İçerisinde bulundurduğu asitler ve C vitamini ile limon sıkılarak suyu tonik haline getirilir ve cilt rengi açmada, akne kurutuculuğunda oldukça etkilidir.

Cilt Ölü Derilerden Kurtulmalı
Ciltte bulunan ölü deriler hazırlanan doğal güzellik ve bakım kürleri sayesinde kolaylıkla kurtulunabilir.  Hakiki zeytinyağlar da harika bir oksidasyon maddesi yer alır. Bu özelliği sayesinde cilt ile tems ettiğinde cildi yeniler ve parlatır. Ayrıca evler de sıklıkla kullanıma sahip olan şkerin cildi sıkılaştırma özelliği vardır. Bu anlam da bir kase içerisinde şeker ve zeytinyağının karıştırılması ile yıkama jeli oluşturularak yüz yıkanır.

Bu işlemin ardından yağımsı bir yapıya sahip olan cilt ılık bol su ile durulama işlemi yapılır. Yapılan bu işlem ölü derilerin yok olmasında oldukça etkili bir yöntemdir. Ayrıca kahve içerisinde bulunan yüksek oranda ki kafein ciltlerde canlandırma etkisi gösterir. İçilen kahvenin telvesinin yüze sürülmesi halinde bu durum fark edilir. Aynı zaman da bu uygulama sonrasında mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır.

Cilt Maskesi Yapımı


Cilt bakım ve temizliklerinde olmazsa olmazlar arasında yer alan cilt maskeleri, ekmek ve hamur işlerinde kullanılan yaş ya da kuru mayalar yardımı ile kolaylıkla yapılabilir. Her iki mayanın da maske halinde yüze uygulanmasının ardından, ciltte gerilme etkisi gösterirler. Aynı zaman da yüzdeki kırışıklıklar azalır, bulunan lekelerin rengi açılır ve sivilceler de kaybolur. Maya ile oluşturulan cilt maskelerinin ayda iki defa uygulanması uygun görülmüştür.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.