Casual Giyim Tarzı

Gün içerisinde birçok kez yorgunluk ve stres hallerine yakalanmak kaçınılmaz durumlardan birtanesidir. Bu koşuşturma ve yoğunluk sırasında kişi kendini hem rahat hem de şık hissedebileceği giyim tarzlarını tercih ederler. Kelime anlamı günlük olan casual giyim tarzı en ideal seçimler arasında yer alır.

 

Bu giyim tarzı kadın ve erkekleri kapsayan, gayet doğal, rahat hareker edebilme ve şık kombinler olarak gözlere hitap eder. Son dönemler de casual giyim tazında sıklıkla spor pantolon üzerine ceketler tercih edilmektedir. Doğal ve muntazam bir görünüme sahip olmak için casual giyim tarzında doğru ve uygun parçalar kullanılmalıdır.

Casual Giyim Tarzı Çeşitleri


Casual giyim tarzı
modellerine göre kendi içerisinde çeşitlilik gösterebilir. Casual giyim tarzları klasik kıyafet kombinasyonu yapıldığında iş casual tarz, günlük kullanımda kullanılan zarif ve parçaların birleşimleri, ayrıca ntulum ve küpe tamamlayıcıları ile kombinasyon edilen parçalar akıllı casual tarz, genellikle sokak modası olarak bilinen rahat giyim parçalarına sahip olan kombinlere sokak casual tarz, spor severlerin kullanmaış olduğu ve spor tarzına yakın olarak tercih edilen kobinler sportif casual tarz ve kaliteli kumaşlardan imal edilmiş parçalar ile oluşturulan ve şık bir görünüme sahip olan kombinlere de şık casual tarz ismi verilir.

Casual Giyim Tarzı Hangi Renkler İle Kombinlenmeli

Günlük hayatta kullanılan kıyafet parçalarının biraraya gelerek detaylandırma yardımı ve kombin renklerinin karışık olarak kullanılması ile şık bir casual giyim tarzı elde edilebilir. Casual giyim tarzlarında şıklık ve estetikliği kazanmak için genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında haki yeşil, bej, kahverengi renklerin kombin edilmesi daha doğru olur.

Kış mevsiminde ise lajivert, taba, siyah ve krem renkleri tercih edilirken kavurucu yaz sıcaklarında canlı bir görünüme sahip olan kırmızı, beyaz, mavi ve yeşil tonları kullanılır. Bu renkler kullanılarak yapılacak olan kombinlere ufak detaylar eklenildiği zaman çok şık ve dikkat çekici kıyafet kombinleri ortaya çıkmaktadır.

Casual Giyim Tarzında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle iş hayatların da çok hoş karşılanmayan spor ceketler, kanvas pantolonlar, fular ve yaka mendilleri, basic ve geleneksel görünüme sahip olan tişörtler ve bluz parçaları casual giyim tarzı olarak kombinlendiği takdir de iş hayatı için de kabul görünür hale gelebilir. Casual giyim tarzında hem şık hem de dikkat çekici parçaları birarada kullanmak oldukça önemli detaylar arasında yer alır.

Aynı zaman da erkek ya da kadın casual giyim tarzlarında ayyakbı seçimi de oldukça etkilidir. Ayrıca casual giyim tarzlarında klasik ayakkabılar kullanılmalıdır. Böylelikle özellikle kadınlar topuklu ayakkabılar olmadan da şık bir görünüme sahip olabilme imkanı elde ederler. Doğal, rahat, sempatik ve şık kombinler casual giyim tarzı sayesinde kolaylıkla sağlanıp, girilen ortamlar da dikkat çekicilik sağlanabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.