2020 Erkek Pantolon Modası

2020 yılı erkek modası içeriğinde pek çok şeyi değiştirdiği gibi pantolon modasını da değiştirecek. Özellikle diğer parçalar da olmak üzere 2020 yılında 60’lar 70’ler modası gözlemlemek ve eskilerden esintiler görmek mümkündür. Vintage adı verilen eski modeller 2020 yılında pantolonlarda da yer almaktadır. Yeni pantolon formlarının yanı sıra daha çok eski yüksek bel, geniş, pilili pantolonlar ile karşılaşılmaktadır. 2020 erkek pantolon modası modellerinde sadece model olarak değil renk skalasında da yeniliğe gidilmiştir. Tişört ve kazak modellerinde olduğu gibi pantolon modellerinde de yoğunluk olarak toprak tonlarını ve yeşilin her tonunu görmek mümkündür. Bunların yanı sıra artık düz renk pantolonlardan daha çok desenlerle süslü ya da dokuları bulunan pantolonlar yeni yerlerini almış bulunmakta.

1-Ekoseli Pantolonlar

Ekose bu yıl hem gömleklerde hem ceketlerde hem de pantolonlarda çokça kullanılmış gözüküyor. Özellikle koyu bordo, siyah ve haki yeşili ekoselerin gözlemlendiği pantolon modellerinin formlarının geniş olduğu gözlemleniyor. Siyah renk pantolonlarda yer yer beyaz ekoselere yer verilirken koyu bordo ile açık mavinin buluştuğu ekose pantolonları da görmek mümkündür. Bu ekoseli pantolon modelleri ile yine anı renk ve ekoseye sahip aynı kumaştan yapılmış ceketlerin birleştirilerek kombinler yapmak da oldukça bopüler.

2-Çizgili Kumaşlar

Pantolonlarda dik çizgiler kullanılması geçtiğimiz yıl az gördüğümüz bir moda akımıyken bu yıl sık sık karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Dik inen aynı rengin farklı tonlarından oluşan çizgiler ile takım elbiselerinize modernlik ve renk katmanız mümkündür. Bu dik çizgilerden oluşan canlı renkli pantolonlar genellikle soluk renkli gömlekler, kazaklar, tişörtler ve ekoseli parçalar ile kombinlenerek sıra dışı bir görüntü yaratılmaktadır.

3-Parlak Kumaşlı Pantolonlar

Hayvan desenlerinin ve metalik renklerin kullanıldığı kreasyonlarda sık sık gözüken parlak kumaşlı metalik görüntülü pilili pantolonlar bu yıl çokça kullanılacağa benziyor. Özellikle pantolonun renk tonlarından oluşan kazak ve ceketler ile sıkça kombinlenen bu pantolonlar davetlerde tarzınıza tarz katabilir. Haki yeşili, siyah, koyu mor, kahverengi, lacivert gibi renk modellerini daha çok görmek mümkünken bu pantolonların deri kemerler ile uyum sağladığı gözlemlenmektedir.

4-Geniş Paçalar

70’li yılların modası olan geniş paça pantolonlar 2020 erkek pantolon modası olarak bir reenkarnasyonun gerçekleştiğinin göstergesidir. Salaş ve rahat bir görüntü sağlamak ile beraber şuan ünlü modacılar tarafında da sık sık kullanılmakta ve adından söz ettirmektedir. Bu pantolon modellerini bomber kısa ceketler ile kombinleyerek ya da desenli gömlekler ile kombinleyerek tarzı yakalamak mümkündür. Geçtiğimiz dönemlerde dar pantolonlar kullanmak daha modern ve soft bir görüntü oluştururken 2020 yılı modasında bu söz konusu değildir. Geniş paça pantolonların kullanılması daha yeni ve soft bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır.

5-Deri Pantolonlar

Deri modası 2020 yılının vazgeçilmezi olacağa benziyor. Özellikle ceketlerde sıkça rastlanılan deri modeller siyah başta olmak üzere pastel renklerde pek çok üründe bulunmaktadır. 2020 modası ile siyah deri eski değerini tekrar kazanmış gözüküyor. Özellikle bu yılın trendlerinden bir tanesi olan siyah deri pilili veya geniş pantolonlar neredeyse tüm ünlü mağazada yerini almış bulunuyor.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.