2020 Erkek Hırka Modası

2020 yılı modasının vazgeçilmez parçası hırkaların hem uzunları hem de kısaları çokça talep görmekle birlikte baharın ve kış mevsimin vazgeçilmezi olan rengârenk, tek renk, dokulu gibi pek çok seçeneği barındırmaktadır. 2020 erkek hırka modası da diğer alanlarda olduğu gibi erkek modasına yeni bir soluk getirmiş bulunuyor. Erkeklerin tek düze hırka modellerine unisex modeller de olmak üzere pek çok yeni model getirildi. Bu modeller ile erkeklerin kombinlerini tamamlaması amaçlanmış olup pek çok tarzda hırka tasarlanmıştır. Özellikle adını duyurmuş pek çok dünyaca ünlü marka erkek hırkalarında tasarım yeniliğine giderek ilgi çekmiştir. Hırkanın modeli kadar renk uyumuna ve dokusuna da dikkat edilmiştir. Vahşi doğa havanlarının desenlerini barındıran 2020 erkek modası hırkalarda da anı konsepti elbette ki işlemiştir. Kaplan, zebra, yırtıcı kuşların desenlerini ağırlıkta olduğu 2020’de hırkalarda bolca kaplan desenleri yer almış olmakla birlikte pek çok yenilik gözlemlenmektedir. Bu yenilikler içerisinde geçtiğimiz yılların tekrardan ortaya çıkan akımları başta olmak üzere 60’lı ve 70’li yılların moda trendler de bulunmaktadır.

1-Pullu Hırkalar

Pul esenleri uzun yıllardır moda tasarımlarında yer almakla birlikte bu yıl aykırı desenlerle birlikte pantolonlarda dahi kullanılmıştır. Pek çok hırka modelinde de gözüken pullu desenler kombinlere ağır bir şıklık katmış olmakla birlikte modern bir görüntü sağlamıştır. Gömlekler ve boğazlı kazakların üzerine kombinlendiği koşulda güzel kombinler oluşturabilen bir parçadır. Kısa pullu bomber ceketlere de rastlanan 2020 erkek modası renkli ve kuralları yıkıcı bir özelliğe sahiptir.

2-Siyah Yakalı Hırkalar

Siyah her ılın olmazsa olmaz sık sık kullanılan trend renklerinden bir tanesidir. Her parçanın kurtarıcı tamamlayıcısı olarak da bilinen siyah renk 2020 erkek hırka modası da başta olmak üzere 2020 de sıkça kullanılmıştır. Toprak rengi ve tonlarının trend olduğu bu yıllarda siyah hırkaların üzerinde kahverengi krem desenler görmek mümkündür. Geniş yaka erkek hırkaları siyah düz olmakla beraber üzerinde krem kahverengi desenleri de görmek mümkündür.

3-Neon Hırkalar

Neon,  2020 yılında hayatımızın pek çok yerinde görebildiğimiz bir renk grubudur. Özellikle tek renk kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak kullanılan aksesuarlarda sıkça kullanılan neon renk aksesuarları dışında hırka üzerinde de neon kullanmak da mümkündür. Siyah tek parça bir kombini neon renk uzun ya da kısa hırkalar ile moda dilinde “patlatmak” mümkündür. Eğer siyah bir kombine sahipseniz ya da toprak renklerinden oluşan bir kombininiz bulunuyorsa neon hırkalar kullanmanız kombine renk ve özgünlük katacaktır. Bu sayede hem daha genç bir örüntü elde edilebildiği gibi modaya da ayak uydurulabilir.

4-Kadife Hırkalar

Kadife kumaş kıyafetler 60’lı 70’li yılların vazgeçilmez bir parçasıydı. Bu konuda da 60-70’lerin örnek alındığı söylenebilir. Kadife tek renk dik yaka hırkalar 2020 yılında çok popüler olacağa benziyor. Krem rengi ve açık toprak rengi başta olmak üzere erkek hırkaları genellikle açık toprak renklerinden veya koyu haki gibi renklerden oluşmaktadır. Kadife parçalarda da bu gözlemlenebilir. Kadife geniş alt eşofmanlar ile birlikte tasarlanan dik yaka çizgili – çizgisiz kadife hırkalar günlük kullanabileceğiniz bir hırka türüdür.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.