2020 Erkek Gömlek Modası

2020 yılına bakıldığında en çok da 2020 erkek gömlek modası başta olmak üzere tüm parçaların değiştiği gözlemlenebilir. Geçtiğimiz yıla göre çok daha farklı çeşitlerde olan gömlek modelleri erkeklerce beğeni ile karşılanmıştır. Hem iş hayatına hem günlük hayata uygun olan gömlekleri kombinlemek de oldukça kolaydır.

2020 yılında gömleklerin desenler üzerine oluştuğunu görmek mümkündür özellikle yaz aylarının olmazsa olmazı kısa kollu gömlekler bu yıl çeşitlendi.

1-Oduncu Tarzı Ekoseli Gömlekler

Her yılın olmazsa olmazı ekose desenli gömlekler 2020 erkek gömlek modası ünlü modaya yön veren şirket tarafından kullanıldı. Zaten her erkeğin gardırobunda bulunan ekoseli oduncu gömlekleri bu yıl da erkeklerin vazgeçilmez parçası olacağ benziyor. Koyu renkli ekose deseninin ağır bastığı bu tür gömlekler kış aylarında tek parça ya da ceket ve üst parçaların altında da kullanılabilir. Büyük ekose ya a küçük ekose deseni fark etmeksizin pek çok marka tarfından bu yıl da vitrinlerde gösterildi.

2-Küba Yaka Gömlekler

İlkbahar ve yaz aylarının olmazsa olmazı kısa kollu gömlek akımına yeni bir soluk getiren küba yaka gömlek modelleri özellikle son günlerde vintage tarzda çokça kullanılmaktadır. Sadece vintage küba yaka gömlekler değil modern desenler ve çizgiler taşıyan modelleri de tercih edilmektedir. Plajlarda, sahillerde ve çeşitli yerlerde sıkça gördüğümüz bu gömlek modelini uygun bir takım elbiseyle kombinleyerek şık bir görüntü oluşturarak iş hayatında dahi kullanmanız mümkündür. Özellikle neon renklerin kullanıldığı 2020 erkek gömlek modası, küba yaka gömleklerin olmazsa olmazıdır.

3-Çılgın Desenler

Uyumlu desenlerin ve renklerin birleştiği her formda gömlek de bu yıl kreasyonlarda yerini aldı. Özellikle geometrik küçük desenlerin dikkat çektiği görülmektedir. Küçük resimler de gömleklere basılarak yeni bir imaj yaratması amaçlanmıştır. Kahverenginin tonlarının daha sık kullanıldığı tüm bu desen içerikli gömlekler özellikle davetlerde ve iş hayatında şık bir takım elbise içerisinde de kullanılabilir. Bu gömlekleri tamamlamak için pilili pantolonlar tercih etmek ayrı bir hava katacaktır.

4-Beyaz Klasik Gömlek

Bakıldığında pek çokceket modeli ile uum içerisinde olan düz beyaz gömleklerin bu yıl tekrar moda olduğu görülmektedir. Özellikle kravat, gömlek aksesuarları ile kombinlenerek güzel bir uyum yaratılan beyaz gömlek her erkeğin dolabında mutlaka olmalıdır. Manşet yerleri ve yaka modelleri ne kadar farklı olursa olsun bu ıl da beyaz gömlekler sıkça kullanılacağa benziyor. Ünlü markaların defilelerinde kadife, uzun ve kürklü ceketler ile kombinlenmiş olup ünlü modacılar tarfından da olumlu yorumlar almıştır.

5-Deri Yakalı Gömlekler

Deri yakalı gömlekler de marjinal bir görüntü yaratmak için birebir uygun bir parçadır. Yoğun büyük desenleri olan toprak rengi gömleklerin siyah deri dokulu yakalarda tasarlanması pek çok kişi tarafından takdir edilmiştir.

6-Yatay Çizgili Gömlekler

2020 erkek giyiminde yatay ve dikey çizgilerin kullanıldığı görülmüştür. Özellikle yatay zebra çizgili renkli gömleklerin takım elbiseler ile kombinlenmesi bu yılın virali olacağa benziyor. Sadece takım ceketler değil. Kısa kolu açık yakalı ince gömleklerde de yatay renkli zebra çizgileri görülmektedir. Eğer fresh bir tarz yaratmak istiyorsanız yatay çizgileri kullanabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.