2020 Erkek Gömlek Modası

Erkeklerin resmi ortamlarda tercih ettiği en özel üst giyim parçası gömleklerdir. Erkek stiline tarz ekleyen gömlekler 2020 yılında da yine moda oluşuyla karşımıza çıkıyor. Birbirinden şık ve estetik bir tasarım oluşturan gömlek modasında bu yıl rengarenk bir görünüş sergileniyor. 90’lı yılların tasarımlarını andıran bu yılın modasında tek fark daha ağırlıklı olarak yakasız gömleklerin bulunuyor olması. Her erkeğin seçimine özeo tasarlanmış renkli gömlekler klas bir görünümü de ortaya çıkarıyor. Erkek giyim ürünlerindeki sınırlı çizgiyi yok eden tarza sahip olan gömleklerin spor ağırlıklı olanları da seçimlerde kolaylık sağlıyor. Erkek kariyerinde de özel bir parça olan gömlekler, yılların eskitemediği giyim parçaları arasında bulunur. Kravatla kullanımı daha büyük resmiyet ve saygınlık kazandıran her erkeğe özel bir görünüm ekler.

 

2020 Modasında Erkek Gömlek Çeşitleri

 

Erkekler giyim tercihlerini gömleklerden yana kullandıklarında daha estetik bir görünüm kazanıyor. Durumun böyle olması farklı detaylı gömleklerin dizaynını sağlıyor. Kot ile kombin yapılacak gömlek modelleri farklılık gösterirken takım elbise içine seçilecek olan gömlekler farklılık göstetiyor. Bu seçimi yapması gereken erkeklerin renk detayına önem vermesi gerekirken aynı zamanda da kumaş stabilitesi önem taşıyor. Jean üzerine tercih edilecek gömlekler daha salaş olurken takım elbise içindeki gömleklerin daha fit bir görünüm taşıması şart. 2020 yılı gömlek modasında takım elbise içinde kullanılan gömleklerde pembe, bej, somon ve beyaz renk tercih ediliyor. Çizgili seçimde ise çizgilerin ince oluşu gözlerden kaçmıyor. Jean üstü salaş gömleklerde ise küçük desenler kullanılıyor. Bu desenlerin bir kısmı ise geometrik şekillerden oluşuyor. Çizgili gömlek seçeneği jeanle kullanılan gömlek modellerinde de bulunuyor. Kalın ve düz çizgili gömleklerin yanı sıra ivmeli ve yarıda biten çizgilerin de kullanıldığı görülüyor.

 

Moda Gömleklerin Kullanılma Şekli

 

Gömlekler, eski yıllardan bu güne kadar kullanılan ve çok az değişim yaşamış olan giyim parçalarıdır. Genel anlamda önden düğmeli, kısa kollu veya uzun kollu seçenekleri bulunan gömleklerin en çok değişime uğrayam kısmı yaka bölümüdür. Yakalı, yakasız, dik yaka ve çiftli yaka bulunan gömlekler tasarlanmıştır. Ancak her zaman klasik olan gömlekler daha çok tutulmuştur. Gömleklerin kullanımı modaya bir nevi ışık tutar. Bir iş görüşmesine gidilirken kullanılması gereken gömlek stili farklıyken, arkadaş ortamındaki bir davete katılırken kullanılacak olan gömlek farklı olacaktır. Bu seçim kişinin gireceği ortamda rahat oluşuyla, kendisini iyi hissetmesiyle ilgilidir. Moda renklere sahip olan bir gömleği kullanmak her zaman karizma sağlamayacaktır. Kişinin ten rengi, vücut hatları, zevkleri moda olan o rengi kullanımında sorun yaratabilecektir. Bu bakımdan gömlek modasını takip ederken bu tarzın kendiniz için uygun olup olmadığı detayına da önem göstermeniz şarttır. Size yakışan herşey aslında sizin modanızdır.

 

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.