2019 Takım Elbise Modası

Klas görünmek isteyen erkekler için tasarlanmış olan takım elbiseler, erkek giyimde sıkça görülen ürünler arasında yer almaktadır. İş hayatının yüksek temposuna ayak uydurabilmek için seçilmiş olan takım elbiseler rahatlığı ile de tercih edilmektedir. Uygun vücut ölçülerine sahip erkeklerin takım elbise seçimlerinde dikkat etmesi gereken nokta üstlerine tam oturmasıdır. Rahatlığın yanında şık ve karizmatik bir görüntü sağlayacaktır. Takım elbiseler iş hayatının yanı sıra davetler, düğünlerde ve özel günlerde giyilebilecek erkek giyim ürünü arasındadır. Damatların özellikle tercih ettiği takım elbise modelleri farklı modelleri ve şık tasarımları ile tercih nedeni olmuştur. Takım elbise modelleri gömlek, yelek, ceket, kravat ve pantolondan oluşmaktadır. Aksesuarlar ile de takım elbiseyi daha şık bir hale getirmeniz mümkün olacaktır.

Takım elbise kullanan erkekler daha saygın ve olgun bir görüntü ortaya çıkartmaktadır. Siyah takım elbiseleri sıkça tercih edildiği görülmektedir her tarza en yakın renk olarak görülmektedir. Fakat parlement mavisi renkli takım elbiseler de son zamanlarda revaçta olan ürünler arasında yerini almıştır. Takım elbise seçimi yaparken vücut ölçülerine uygun takımı seçmek her zaman avantajlı olacaktır. Görsel olarak da her türlü konsepte uygun olan farklı yerlerde rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca değişik gömlek modelleri ve renkleri ile farklı aksesuar üzerinde kombin yaratabilirsiniz. Takım elbise seçimlerinde yelek renginin de önemi vardır. Yelek rengi takım elbise ile aynı olması takımı harika gösterecektir. Farklı renkteki yelekler daha çok imajınızı bozacaktır. Yelekli takım elbise seçimlerinde dikkat etmeniz gereken konu renktir. Takım elbise tercih edenler için birkaç ipucu vererek şık görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır.

 • Kravatın genişliği, ceketinizin klapasının (yaka dökümü) genişliği aynı oranda olmalıdır.
 • Modern görünen klapalar ince görünürken kalın klapalı takım elbiseler eski tarz olarak görülmektedir.
 • Mendil, görüşünüzü daha jilet görünümlü olmasını yapar. Kravatınızla veya takımızın desenli ile aynı olmasına dikkat edin.
 • Şık bir takım için omuzların oturmasına dikkat edin.
 • Gömlek yakaları ve ceket yakası arasında fazla boşluk olmamalıdır.
 • Siyah takım seçmek yerine günlük hayatta seçeceğiniz takımlar odun kömürü ya da gri olmasına dikkat edin.
 • Kemeriniz ince mutlaka ayakkabınız ile aynı renkte olmasına dikkat edin.
 • Ayakkabı rengine göre de takım elbisenizi seçebilirsiniz.
 • Çift yırtmaçlı ceketler daha modern ve trend bir görünüş sağlar.
 • Günlük ve casual bir görünüm için tek düğmeli ceketleri tercih edebilirsiniz.
 • Resmi görüşmelerinizde iki düğmeli takım elbiseler tercih edilebilir.
 • Kravatınızın her zaman takım elbisesinden ve gömlekten daha koyu renkli olması gerekir.

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler ile takım elbise giyerken dikkat ederseniz şık bir görünüm yanında karizmatik bir görünüm kazanırsınız.

Takım elbise modelleri genellikle uzun boylu insanlarda şık görüntü sağlasa da kısa boylu insanlar içinde şık bir görüntü sağlamaktadır. Fakat kısa boylu insanlar takım elbise seçimlerinde zorluklar yaşamaktadırlar. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken belli başlı bazı etmenler ele alındığı zaman, şık bir görünüm yanında karizmatik duruş ortaya çıkarmak mümkündür. Kısa boylu erkeklerin ilk olarak ceket ve kol uzunluğuna bakmaları gerekir. Başka bir deyişle kısa boylu olduğundan uzun kol ve ceket boyu uzun bulunan takım elbiseler kullanmak yanlış tercih olacaktır.

Smokin tarzdaki takım elbiseler genellikle damatlık olarak kullanılır veya özel davetlerde giyilen takım elbise modelleri içinde yer alır. Smokinler takım elbiseleri gibi bir bütün oluştururken kravat yerine papyon kullanılır. Daha çok özel günlerde kullanıldığı için fazlaca görmek mümkün değildir. Fakat takım elbiseler sürekli olarak göreceğimiz ve modayı yakından takip eden erkekler için sürekli olarak tercih nedeni olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.