2019 Gelinlik Modası

Gelinlik, her genç kızın hayalini kurduğu ve hayatı boyunca o gelinliği giyene kadar, kafasında tasarladığı, hayal ettiği en özel kıyafettir. Bu nedenle oldukça önemli bir yer tutar. En özel gecemiz olan, düğün günümüzde ve ya nikâh günümüzde, bize apayrı bir özel anlam katar. Gelinlik modelleri, her yıl kendini yenilemektedir. Her yıl farklı moda ve tasarımlarla karşımıza çıkan gelinlik modelleri, ayrı ayrı hayallerimizi süslemektedir. 2019 yılının en çok merak edilen modalarından biri olan gelinlik modası bu yılda oldukça iddialı ve şık modellerle karşımıza çıkmaktadır. 

Eğer bu yıl gelinlik almaya karar verdiyseniz ve henüz kafanızda bir model yoksa hemen işe koyulmaya başlamalısınız. Bu yıl oldukça iddialı ve şık olan gelinlik modelleri hayallerinizi süsleyecek. Mağazalarda ve internet sitelerinde bulunan gelinlik modelleri, 2019 yılının modasına uygun olan son tarz ve tasarımlardan oluşmakta ve herkesin zevkine uygun çeşitlerde yer almaktadır. Gelinlik modelleri arasında kararsız kaldıysanız ve istediğiniz modeli tam anlamıyla bulamadığınızı düşünüyorsanız, mağazalarda ve internet sitelerinde sizlere uygun, aradığınızı bulduracak modeller yer alıyor. 2019 yılının gelinlik modası, alışmış olduğumuz beyaz gelinliklere karşı gelmekte ve beyaza karşı oldukça iddialı renklerle karşımıza çıkmaktadır. Gelinlik için önemli parçalar olan, omuz kısımları, gelinlik kurdeleleri oldukça farklı ve iddialı tasarımlarla bizi karşılıyor. Oldukça şık ve rahat bir tasarım olan bu yılın gelinlik modası, gelin olacak kişilerin yüzlerini güldürüyor. Geçen yılın gelinlik modası, bu yılın gelinlik modasına da etki etmekte. Geçen yıl, oldukça ön plana çıkan geometrik şekiller bu yılda gelinlik modellerinde karşımıza çıkıyor. Kullanılan geometrik şekiller oldukça beğenildi ve talep gördü. Bu nedenle, bu yıla da damgasını vuran bu desenler, sadece gelinlik üzerinde değil, gelin duvaklarında da yerini aldı. 2019 yılının ilkbahar, yaz kreasyonunda oldukça ön plana çıkan bu desenler, 2019’un sonbahar döneminde ise yerini romantik havanın etkisi ile romantik ayrıntılara bırakıyor. 2019 yılının sonbahar dönemine damga vuran modeller ise, mevsime yakışan tüllü modellerden oluşuyor. Oldukça beğenilen ve tercih edilen tül detaylı gelinlik modelleri, farklı tarzlarda karşımıza çıkıyor. Yaka kısmında kullanılan tüller, başka bir gelinlik modelinde ise karşımıza etek kısmında çıkıyor. Oldukça şık ve naif bir görünüm veren tüllü gelinlik modelleri, bazen büyük bir cesurlukla karşımıza transparan modellerde çıkıyor. Ayrıca dantel işlemeli gelinlik modelleri de fazlaca tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Anadolu motiflerini göreceğiniz gelinlikler her dönem trend olmuştur.

Hepimizin alıştığı ve bazı insanların da bu noktada fikir ayrılığına düştüğü konu, renkli gelinlik olur mu? Renkli gelinlik modelleri tasarlanmakta ve oldukça da talep görmektedir. Fakat siz bunu istediğinize emin misiniz? Çünkü çoğu kişi, gelinliğin geleneksel bir kıyafet olduğu ve bu nedenle beyaz renkli olması gerektiğine inanıyor. Bu kişiler bu şekilde inanmaya devam etseler dahi, renkli gelinlik tasarımları gün geçtikçe artmakta ve farklı modellerde karşımıza çıkmaktadır. 2019 gelinlik modasına renk getiren renkli gelinlik modelleri, yumuşak renklerle tasarlanmış. Bu gelinlikte kullanılan renkler, genellikle, maviniz açık tonları yani buz mavisi tonları, huzur renklerinden olan, sarı tonlarından oluşmaktadır. Bu açık renklere karşı iddialı renkler de, kırmızı mor gibi renklerden oluşmaktadır. 2019 yılının oldukça iddialı olan bu renkli gelinlik modellerine aklınız kayıyor ama yine de beyaz gelinlikten vazgeçemiyorsanız, sizin için oldukça uygun olan modeller de bulunmaktadır. Bu modeller, beyaz gelinlikler üzerine yapılan renkli tasarımlar ve oldukça rağbet görmektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.