2019 Erkek Pantolon Modası

7’den 77’ye her erkeğin giydiği ve sürekli olarak tercih ettiği ürünler arasında yer alan pantolonlar, erkek giyiminde önemli bir yere sahiptir. Erkeklerinde kadınlar kadar bakımlı ve şık görünmek istemeleri modayı yakından takip etmelerine neden olmuştur. Bu sayede erkeklerin gardıroplarının yavaş yavaş dönüşmeye başladığına tanıklık edebilirsiniz. Bunda yeni neslin davranış dinamikleri de kuşkusuz büyük rol oynadığını görebilirisiniz. Yeni nesil ile arasında bir tanışıklık kurmanın ve geleceğin, geçmiş ve şimdiki zaman dengesine oturtulmasının önüne açıyor. Bu senenin erkek pantolon modasını inceleyeceğiz. Modacıların koleksiyonlarını ve giyim firmalarının özel tasarımlarına bakarak 2019 modasını göreceğiniz. 

Bu senenin koleksiyonlara bakılacak olursa farklı tasarımların ve koleksiyonları görmek mümkündür. Dar pantolonlardan geniş pantolonlara kadar tasarlanmış olan pantolonlar düğmeli ve fermuarlı farklı modelleri ile erkeklerin beğenisi kazanmıştır. Bu sezon hangi pantolonları hangi renkleri giyeceğim diye düşünen erkekler için bir tavsiyemiz olacaktır. Öncelikle sezonun modası takip etmek isteyenler için giyim firmalarının yeni sezon ürünlerini inceleyebilirler veya ünlü modacıların hazırlamış olduğu koleksiyonları inceleyerek sezon hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şayet ben bu kadar araştırma yapamam diyen erkekler içinde pinterest sitesindeki resimlere bakmanız yararlı olacaktır. En son olarak da ünlü blogger olan erkek giyim hakkında detaylı veren fenomenlerin tavsiyelerine uyarak modaya ayak uydurabilirsiniz.

Nostaljik kıyafetler her sezonun ilgi çeken ürünleri arasında yer almaktadır. Jeanler, kumaşlar, ketenlerden oluşan pantolonlar zengin renkleri ve pantolon modelleri ile erkeklerin ilgisini çekmiştir. Kombin yapmanın en önemli parçalarından biri olan pantolonlar görüntüsü ile kombini tamamlayan parçalar arasında yer alır. Bir pantolonun en önemli görüntüsü paçadır. Paça kesim modelleri anlatmak için dar, bol İspanyol, boru gibi paça şeklini içeren terimler kullanılmaktadır. Paça kadar pantolonun boyunun da önemli olduğunu hatırlamak gerekir. 

Erkeklerin vazgeçilmez ürünü olan ve ayrıca alt giyim grubunda yer alan pantolonlar geçmiş yıllarda daha sakin ve koyu renkler tercih edildiği görülürken günümüze gelindiğinde ise renkli ve farklı tarzlardaki pantolonlar ön plana çıkmaktadır. Her zaman kişinin kendine yakışanı giymesi şeklinde anlatılsa da kitleleri peşinden sürükleyecek akımlara kapılmamak elde değildir. 60’lı yıllarda yüksek bel ve bol paçalar moda iken 70’li yıllarda ise tüm erkek gardıroplarında olmazsa olmaz İspanyol paça olmuştur. 80’lerde hayatın karmaşası ve kıyafetlere de sirayet etmiş ve renklerin yoğun kullanıldığı dönemde far paçalar etkili olmuştur. 90’larda ise rahat kesim ön plana çıktı ve özellikle Jean giyimi vazgeçilmez olmaya başladı. Yıl 2000’ler olduğunda ise her tür alt giyim ürününde dar ve kısa paçanın yükseldiğini görebiliriz.

Son zamanlarda sokağa çıkıldığı zaman her türden tarzı bir arada görmek mümkün olmaktadır. Erkek giyiminde feminen ve maskülen tarzlar aynı anda ve yan yana boy gösterilmektedir. Her tarzı görmemize rağmen bazı tarzların daha ön plana çıktığını modeller gözlemleyebilirsiniz. Her tür tarz için dar kesim veya slim fit ürünler tercih edildiğini görmek mümkündür. Bunu en iyi yansıtan ise dar paça pantolonların erkek giyiminde oldukça fazla kullanılmasıdır.

Kendinden emin erkekler için tasarlanmış pantolonlar her sezon olduğu gibi bu sezonda zengin renkleri ve farklı modelleri ile raflarda yerini almış erkekleri bekliyor. Artık giyimine önem veren erkeklerin modayı yakından takip etmesinden dolayı giyim firmaları da özel tasarım ürünleri ve yeni ürünleri ile erkek müşterilerini karşılamak istemektedir. Her koşula uygun modelleri seçerek kendi tarzlarını ortaya koymuş erkekler için moda yaşam biçimi olmaya başlamıştır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.